W Betlejem, podczas liturgii inaugurującej Adwent, franciszkański kustosz Ziemi Świętej zapalił pierwszą święcę adwentowej korony
Światło zostało przyniesione podczas uroczystej procesji z Groty Narodzenia.
Wigilijną liturgię I Niedzieli Adwentu w betlejemskim sanktuarium poprzedził uroczysty ingres przełożonego Kustodii Ziemi Świętej do kościoła św. Katarzyny przy bazylice Narodzenia w Betlejem. Bracia Mniejsi wraz ze wspólnotą katolicką rozpoczęli adwentowy czas, wspominając św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę franciszkańskiej świątyni.
Podczas uroczystych nieszporów od ognia oliwnej lampki palącej się nieustannie w Grocie Narodzenia o. Pierbattista Pizzaballa OFM zapalił pierwszą adwentową święcę. Jej światło będzie towarzyszyć lokalnym chrześcijanom i pielgrzymom w kontemplacji betlejemskiej tajemnicy narodzin boskiego Odkupiciela.
Adwentowa atmosfera z Betlejem będzie w tym roku udziałem tysięcy osób we Włoszech i na całym świecie. Włoska telewizja katolicka SAT 2000, przy współpracy Franciszkańskiego Centrum Medialnego Kustodii Ziemi Świętej, przeprowadzi bezpośrednie transmisje codziennej Mszy z sanktuarium Groty Mlecznej.
Transmisje będą miały miejsce codziennie, oprócz niedziel, od początku Adwentu do uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli do 5 stycznia 2012 r. Msza św. będzie celebrowana przez jednego z franciszkanów w języku włoskim o godz. 8:30 czasu polskiego. Oprawę liturgiczną i udział w celebracji zapewnią siostry Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, które od pięciu lat posługują w sanktuarium Groty Mlecznej. Ich charyzmatem jest całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wielbią Boga za Jego dobrodziejstwa i wznoszą przebłagalne modły w imieniu całej ludzkości.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.