Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Ale nam się wydarzyło, żeby zacytować klasyka, czyli bł. Jana Pawła II.
więcej z tego numeru »
W drugiej połowie lipca brazylijskie Rio de Janeiro stało się najmłodszym miastem świata.
I tylko żal Kościoła, szczególnie parafian z Jasienicy w diecezji warszawsko-praskiej. Na wydarzenia w podwarszawskiej parafii nie można patrzeć bez bólu.
Aktywność Franciszka w ostatnim tygodniu zasługuje na szczególną uwagę. Zatwierdził cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II (więcej na ss. 30–31).
Wtej sprawie inspirujące może być w zasadzie tylko jedno pytanie. Dlaczego?
Kiedy kilka tygodni temu pisaliśmy o chadecji, na okładce „Gościa (nr 20 z 19 maja) umieściliśmy kruszący się mur. Przesłanie było jasne – chrześcijańska demokracja w Europie jest w stanie rozpadu.
Nasz Kościół trochę przypomina piorunochron. Podczas każdej burzy przyciąga wszystkie pioruny. Jeżeli z nieba lecą gromy, można być pewnym, że trafią w Kościół.
Wreszcie – tak najkrócej można podsumować książkę ks. Dariusza Walencika o tym, co Kościołowi po 1945 r. komunistyczne państwo zabrało i co starano się mu zwrócić po 1989 r.
Po relacjach i komentarzach, jakie pojawiły się w związku z wywiadem udzielonym przez abp. Józefa Michalika dla „Rzeczpospolitej” (nr 124 z 29–30 maja), mogło powstać wrażenie, że Kościół zmienił zdanie w sprawie in vitro.
Obrońcy życia dzieci nienarodzonych, szczególnie w USA, zauważyli pewną prawidłowość.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Decyzję podjął papież Franciszek.
Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 26-29 listopada 2024 r.
Konferencja naukowa zorganizowana przez Dykasterię Spraw Kanonizacyjnych.
„Viva il papa povero!”
Dzisiejsze papieskie audiencje. M.in. z okazji zakończenia jubileuszu 100-lecia od ogłoszenia św. Bernarda z Aosty patronem alpinistów, podróżników i mieszkańców Alp.
25. rocznica podróży Jana Pawła II do Gruzji. Dała ona impuls do dialogu ekumenicznego, przyniosła światło i nadzieję krajowi borykającemu się wówczas z wieloma problemami.
"Jestem przekonany, że współpraca w dawaniu świadectwa o Chrystusie zmartwychwstałym jest najlepszym sposobem na zbliżenie nas do siebie."
Franciszek zachęcił też do osobistego rachunku sumienia ze sposobu sprawowania powierzonej odpowiedzialności.
Abp Welby postrzega jedność jako jedno z największych duchowych wyzwań chrześcijaństwa.
Franciszek do dawców krwi.
Pomniejszają nas i uniemożliwiają rozwój człowieka - uważa Franciszek.
Franciszek spotkał się dziś z Mar Awą III.
Kard. Raniero Cantalamessa pełnił tę funkcję od 1980 r.
Tylko osobiste, bliskie i przepełnione miłością spotkanie z Jezusem może rozjaśnić, utrzymać i wspierać bieg naszego ziemskiego życia.
"(Trump) powiedział, że zakończy wojny. Miejmy nadzieję (że tak się stanie), choć oczywiście on również nie ma magicznej różdżki."
Papieska intencja modlitewna na październik 2024 r.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.