Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Muszę zacząć od przeprosin. Dwa tygodnie temu napisałem, że nikt do tej pory nie przeprowadził badań socjologicznych, pokazujących zależność między udziałem w wyborach a praktykami religijnymi. Nie miałem racji.
więcej z tego numeru »
Na froncie przygotowań do obchodów 20. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów (więcej na str. 16–23) sytuacja jest dynamiczna. Ciągle nie wiadomo, gdzie zjawią się najważniejsi polscy politycy. Czy choć w jednym miejscu spotkają się razem obecnie urzędujący prezydent i premier oraz Lech Wałęsa?
Im bliżej wyborów do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 7 czerwca, tym więcej będzie narzekania na niską świadomość obywatelską naszych rodaków.
Nasze potoczne wyobrażenie o muzułmanach nie jest zbyt dobre. Często kojarzą się z terroryzmem, religijnym fanatyzmem, agresją wobec wyznawców innych religii. Jak każde uogólnienie, również to jest fałszywe.
Od 8 do 15 maja Benedykt XVI będzie przebywać w Izraelu i Jordanii. Będzie trzecim, po Pawle VI i Janie Pawle II, papieżem, który odwiedzi Ziemię Świętą.
Francuz Daniel Ange, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży, który otrzymał niedawno tytuł honoris causa KUL, napisał „List do młodych w Polsce”.
Przesada jest niezdrowa. Wie to każdy, kto choć raz za dużo zjadł albo – co o wiele gorsze – za dużo wypił, i to nie wody.
Kto jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym człowiekiem świata? Benedykt XVI. Tak napisał zaraz po konklawe Peter Seewald, niemiecki dziennikarz, autor książkowych wywiadów z kard. Ratzingerem.
Podobno kiedy w Hiszpanii korrida jest nieciekawa - pisze w tekście o zmartwychwstaniu ks. T. Jaklewicz (str. 16-17) - dziennikarze komentują to złośliwie: "ludzie zachowywali się jak w kościele", czyli ziewali i byli znudzeni.
W liturgii Niedzieli Palmowej przeżywamy dziwne połączenie radości i smutku. Najpierw wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, wśród wiwatów, okrzyków i gestów radości, a zaraz potem, w czasie Mszy św., czytany jest opis męki Jezusa. W jednej chwili znika radość.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Podczas audiencji generalnej w Watykanie Franciszek przypomniał też, że "umęczona Ukraina cierpi".
Decyzję podjął papież Franciszek.
Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 26-29 listopada 2024 r.
Konferencja naukowa zorganizowana przez Dykasterię Spraw Kanonizacyjnych.
„Viva il papa povero!”
Dzisiejsze papieskie audiencje. M.in. z okazji zakończenia jubileuszu 100-lecia od ogłoszenia św. Bernarda z Aosty patronem alpinistów, podróżników i mieszkańców Alp.
25. rocznica podróży Jana Pawła II do Gruzji. Dała ona impuls do dialogu ekumenicznego, przyniosła światło i nadzieję krajowi borykającemu się wówczas z wieloma problemami.
"Jestem przekonany, że współpraca w dawaniu świadectwa o Chrystusie zmartwychwstałym jest najlepszym sposobem na zbliżenie nas do siebie."
Franciszek zachęcił też do osobistego rachunku sumienia ze sposobu sprawowania powierzonej odpowiedzialności.
Abp Welby postrzega jedność jako jedno z największych duchowych wyzwań chrześcijaństwa.
Franciszek do dawców krwi.
Pomniejszają nas i uniemożliwiają rozwój człowieka - uważa Franciszek.
Franciszek spotkał się dziś z Mar Awą III.
Kard. Raniero Cantalamessa pełnił tę funkcję od 1980 r.
Tylko osobiste, bliskie i przepełnione miłością spotkanie z Jezusem może rozjaśnić, utrzymać i wspierać bieg naszego ziemskiego życia.
Papieska intencja modlitewna na październik 2024 r.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.