Ojciec Święty przyjął przedstawicieli Tunezyjskiego Kwartetu na rzecz Dialogu Narodowego, a zatem tegorocznego laureata pokojowej Nagrody Nobla.
Są to cztery organizacje, które nawiązały współpracę w celu wspierania pokoju i demokracji w Tunezji. Reprezentują one przedsiębiorców, związki zawodowe, prawników oraz obrońców praw człowieka.
Papież podjął ich bardzo serdecznie i wyraził im uznanie za ich wkład w budowanie pokoju. Docenił również zastosowaną przez nich metodę, opartą na dialogu. Uczestniczący w audiencji przedstawiciel tunezyjskich prawników podziękował z kolei Papieżowi, za jego otwarcie na potrzeby migrantów.
„Byłem zachwycony gestem Papieża, który udał się do Lampeduzy, na wybrzeże Morza Śródziemnego, aby podjąć refleksję nad losem ofiar nielegalnej migracji – powiedział po audiencji przedstawiciel tunezyjskich prawników. – W ten sposób dał lekcję całemu światu, podczas gdy politycy milczą. On natomiast uczynił ten gest, aby nam powiedzieć, że śmierć tych ludzi nie może być jedynie kolejnym wątkiem w wieczornych wiadomościach, lecz jest ona tragedią, o której nie możemy zapomnieć. Ja tego gestu nigdy nie zapomnę”.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.