Kwartet tunezyjski u Papieża

Ojciec Święty przyjął przedstawicieli Tunezyjskiego Kwartetu na rzecz Dialogu Narodowego, a zatem tegorocznego laureata pokojowej Nagrody Nobla.

Są to cztery organizacje, które nawiązały współpracę w celu wspierania pokoju i demokracji w Tunezji. Reprezentują one przedsiębiorców, związki zawodowe, prawników oraz obrońców praw człowieka.

Papież podjął ich bardzo serdecznie i wyraził im uznanie za ich wkład w budowanie pokoju. Docenił również zastosowaną przez nich metodę, opartą na dialogu. Uczestniczący w audiencji przedstawiciel tunezyjskich prawników podziękował z kolei Papieżowi, za jego otwarcie na potrzeby migrantów.

„Byłem zachwycony gestem Papieża, który udał się do Lampeduzy, na wybrzeże Morza Śródziemnego, aby podjąć refleksję nad losem ofiar nielegalnej migracji – powiedział po audiencji przedstawiciel tunezyjskich prawników. – W ten sposób dał lekcję całemu światu, podczas gdy politycy milczą. On natomiast uczynił ten gest, aby nam powiedzieć, że śmierć tych ludzi nie może być jedynie kolejnym wątkiem w wieczornych wiadomościach, lecz jest ona tragedią, o której nie możemy zapomnieć. Ja tego gestu nigdy nie zapomnę”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.