Główna Msza dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI z udziałem Episkopatu Polski będzie odbędzie się 5 marca w archikatedrze warszawskiej.
W wielu polskich diecezjach trwają modlitwy za Benedykta XVI i w intencji wyboru nowego Papieża. Specjalne słowo do wiernych, zachęcające do takiej modlitwy, skierowali m.in. biskupi w Opolu czy Płocku.
W diecezji warszawsko-praskiej we wszystkich świątyniach i kaplicach odbywa się codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. „W ten sposób chcemy wcielać w życie zalecenia Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici gregis” - powiedział abp Henryk Hoser, przypominając fragment dokumentu.
„Kościół powszechny, duchowo zjednoczony z Maryją, Matką Jezusa, powinien trwać jednomyślnie na modlitwie – mówił ordynariusz warszawsko-praski. – W ten sposób wybór nowego Papieża będzie wydarzeniem bliskim ludowi Bożemu i w pewnym sensie działaniem całego Kościoła, a nie dotyczącym jedynie kolegium elektorów. Dlatego zarządziliśmy, by we wszystkich parafiach, aż do wyboru nowego Papieża, codziennie odbywała się w podanych intencjach adoracja Najświętszego Sakramentu” - stwierdził abp Hoser.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.