Polacy modlą się za Benedykta XVI

Główna Msza dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI z udziałem Episkopatu Polski będzie odbędzie się 5 marca w archikatedrze warszawskiej.

W wielu polskich diecezjach trwają modlitwy za Benedykta XVI i w intencji wyboru nowego Papieża. Specjalne słowo do wiernych, zachęcające do takiej modlitwy, skierowali m.in. biskupi w Opolu czy Płocku.

W diecezji warszawsko-praskiej we wszystkich świątyniach i kaplicach odbywa się codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. „W ten sposób chcemy wcielać w życie zalecenia Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici gregis” - powiedział abp Henryk Hoser, przypominając fragment dokumentu.

„Kościół powszechny, duchowo zjednoczony z Maryją, Matką Jezusa, powinien trwać jednomyślnie na modlitwie – mówił ordynariusz warszawsko-praski. – W ten sposób wybór nowego Papieża będzie wydarzeniem bliskim ludowi Bożemu i w pewnym sensie działaniem całego Kościoła, a nie dotyczącym jedynie kolegium elektorów. Dlatego zarządziliśmy, by we wszystkich parafiach, aż do wyboru nowego Papieża, codziennie odbywała się w podanych intencjach adoracja Najświętszego Sakramentu” - stwierdził abp Hoser.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama