- Sugerowanie, że Irlandia jest miejscem niebezpiecznym dla kobiet w ciąży, bo prawo nie pozwala tam na aborcję, jest kompletnym wypaczeniem prawdy – powiedział przewodniczący komisji tamtejszego episkopatu ds. małżeństwa i rodziny.
Bp Christopher Jones uważa, że jest to krzywdzące również dla lekarzy, pielęgniarek i położnych w irlandzkich szpitalach, które „gwarantują przyszłym matkom międzynarodowe standardy opieki”.
W parlamencie Irlandii zaproponowano zmiany w prawie, które zezwoliłyby na aborcję w przypadku zagrożenia życia matki. Nadzieję, że prawodawcy nie wprowadzą zmian niewłaściwych, ale będą jak najlepiej chronili życie matek i ich nienarodzonych dzieci, wyraził mianowany wczoraj przez Papieża nowy ordynariusz diecezji Limerick. W homilii na Mszy w tamtejszej katedrze biskup-nominat Brendan Leahy zwrócił uwagę, że „być politykiem to powołanie”. Zapewnił pracujących nad nowym prawem o swej modlitwie w tej tak delikatnej dla obrony życia chwili.
„Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, by nie pogrążyć się w rozpaczy” – mówił Leon XIV.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Światowego Spotkania na rzecz Braterstwa Ludzkiego.
Zostaliście powołani i wybrani, abyście byli posłani jako apostołowie Pana i słudzy wiary.
Przypomniał, że dziś przypada Narodowy Dzień Polskich Dzieci Wojny.