Papież o przyczynach zamieszek w W. Brytanii

Benedykt XVI wyraził opinię, że sierpniowe zamieszki na ulicach brytyjskich miast to rezultat relatywizmu moralnego i braku "obiektywnych wartości". Papież mówił o tym w przemówieniu do nowego ambasadora Wielkiej Brytanii przy Stolicy Apostolskiej.

W przemówieniu do ambasadora Nigela Markusa Bakera podczas audiencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI powiedział: "Kiedy polityka nie wykorzystuje ani nie krzewi obiektywnych wartości, wynikający z tego moralny relatywizm zamiast prowadzić do społeczeństwa, które jest wolne, uczciwe, sprawiedliwe i pełne współczucia, ma tendencję do wywoływania frustracji, rozpaczy, egoizmu i pogardy dla życia i wolności innych".

"Politycy słusznie zatem poszukują dróg, by dbać o doskonałość edukacji, krzewić szanse społeczne i ekonomiczną mobilność, by badać metody na rzecz długoterminowego zatrudnienia i szerzyć dobrobyt w sposób bardziej sprawiedliwy i jak najszerzej w społeczeństwie" - mówił papież.

"Co więcej - dodał - aktywne popieranie niezbędnych wartości zdrowego społeczeństwa, poprzez obronę życia i rodziny, solidna edukacja moralna młodzieży i braterska troska o biednych i słabych, na pewno pomoże odbudować pozytywne poczucie własnego obowiązku, w działalności charytatywnej, wobec przyjaciół oraz obcych w lokalnej społeczności".

Benedykt XVI zapewnił, że Kościół katolicki w Wielkiej Brytanii jest gotów dalej wnosić istotny wkład na rzecz dobra wspólnego, "zgodnie ze swymi własnymi zasadami i w świetle chrześcijańskiej wizji praw i godności osoby ludzkiej".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.