Papież dziękuje za ŚDM

Dziękuję Bogu za czas, który przeżyłem z młodzieżą - powiedział Benedykt XVI, zwracając się do pielgrzymów z Polski uczestniczących w audiencji ogólnej.

Papież spotkał się z wiernymi w swojej letniej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie podsumował wydarzenia 216-go Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie.

Ojciec Święty podziękował władzom, arcybiskupowi Madrytu, a także wszystkim kapłanom i osobom świeckim, które przyczyniły się do dobrego przebiegu wydarzeń Światowego Dnia Młodzieży. Wspominał również kolejne spotkania, wśród nich z młodymi siostrami zakonnymi, profesorami uniwersyteckimi oraz seminarzystami.

TŁUMACZENIE:
„Spotkanie w Madrycie było wspaniała manifestacją wiary dla Hiszpanii i dla świata. Młodzi ludzie tam obecni, pochodzący ze wszystkich zakątków świata, mieli wyjatkową możliwość podjęcia refleksji, pomyślenia, porozmawiania, wymienienia się pozytywnymi doświadczeniami a przede wszystkim mieli możliwość wspólnej modlitwy i odnowy, by w swoim życiu ponownie zakorzenić się w Chrystusie, przyjacielu ich wiary.”

Ojciec Święty wyraził pewność, że młodzi powrócili do swoich domów przepełnieni przeświadczeniem, że są po to, by zmieniać świat, by nieść nadzieję, która rodzi się w wierze.

Benedykt XVI poinformował, że hasłem Światowego Dnia Młodzieży w 2012 roku, który odbędzie się na szczeblu diecezjalnym, będą słowa „Radujcie się zawsze w Panu”. Natomiast mottem spotkania w Rio de Janeiro w Brazylii w 2013 r. będą słowa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.