Zakonnica - rekordzistka spotka się z papieżem

Światowa rekordzistka życia w zakonie kontemplacyjnym, hiszpańska siostra Teresita, po raz pierwszy od 84 lat opuści klasztorne mury, aby w piątek spotkać się z papieżem Benedyktem XVI

Spotkanie odbędzie się podczas 26. Światowego Dnia Młodzieży. Zakonnica liczy 103 lata, a za klauzurą żyje od 84 lat. Mieszka w cysterskim klasztorze koło Guadalajary.

S. Teresita od dawna z radością oczekuje na osobiste spotkanie z papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży. We wrześniu zakonnica będzie obchodziła 104. urodziny.

Valeria, późniejsza siostra Teresita, była najstarszą spośród siedmiorga rodzeństwa. Kiedy miała 19 lat, postanowiła wstąpić do klasztoru cysterskiego w Buenafuente del Sistal. Stało się to tego samego dnia, w którym urodził się Benedykt XVI, czyli 16 kwietnia 1927. Za klauzurą spędziła już 84 lata, co sprawia, że jest najstarszą mniszką na świecie.

Pomimo swego sędziwego wieku siostra Teresita cieszy się dobrym zdrowiem i ma poczucie humoru. Codziennie czyta gazetę i interesuje się piłką nożną. Z pasją kibicowała Hiszpanii podczas ubiegłorocznych piłkarskich mistrzostw świata i bardzo ucieszyła się ze zdobytego pucharu. Twierdzi, że nie potrzebuje niczego, aby czuć się szczęśliwą. „Człowiek jest szczęśliwy, jeśli idzie za swoim powołaniem, bo jak można spędzić tutaj 84 lata, nie będąc szczęśliwym?” – mówi zakonnica.

Razem z innymi dziewięcioma mniszkami jest bohaterką książki „Qué hace una chica como tú en un sitio como éste?” (Co robi dziewczyna taka jak ty w miejscu takim jak to?). Siostra Teresita uważa, że odpowiedzią jest modlitwa za innych: „Największym darem, jaki otrzymałam w ciągu tych stu lat życia, jest modlitwa. Bez niej nie można wytrwać”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.