Benedykt XVI na wystawie o JP II

Benedykt XVI zwiedził w środę wystawę o Janie Pawle II znajdującą się w skrzydle kolumnady Placu świętego Piotra. Wystawę otwarto pod koniec kwietnia z inicjatywy między innymi ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej.

Ekspozycja w skrzydle Karola Wielkiego jest wyrazem hołdu Benedykta XVI dla polskiego papieża, który 1 maja został ogłoszony błogosławionym.

W jej przygotowaniu uczestniczył także gubernatorat Państwa Watykańskiego i polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Honorowy patronat objął prezydent Bronisław Komorowski.

Wystawa będzie otwarta do 24 lipca.

Ekspozycja dzieli się na piętnaście części tematycznych przedstawiających życie i pontyfikat Karola Wojtyły. Jest między innymi salon wadowicki i krakowski. Wyłożono encykliki, a także na przykład dekrety beatyfikacyjne i kanonizacyjne z czasów pontyfikatu Jana Pawła II, dokumenty dotyczące nominacji biskupich.

Część ostatnia, "Powrót do Domu Ojca", poświęcona jest ostatniemu etapowi życia papieża.

Na wystawie zgromadzono również osobiste rzeczy Karola Wojtyły, między innymi buty górskie, szaty biskupie i kardynalskie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.