Papież apeluje o pokój w Sudanie, Mozambiku, Europie i na Bliskim Wschodzie

O pokój w Sudanie, Mozambiku, Europie i na Bliskim Wschodzie apelował Papież Franciszek po dzisiejszej modlitwie Anioł Pański. Powtórzył, że „wojna jest zawsze porażką” i nie przynosi rozwiązania problemów.

„Minęło już dziesięć miesięcy od wybuchu konfliktu zbrojnego w Sudanie, który doprowadził do bardzo poważnej sytuacji humanitarnej. Ponownie wzywam walczące strony do zaprzestania tej wojny, która wyrządza tak wiele szkód ludziom i przyszłości kraju. Módlmy się, aby wkrótce znaleziono drogi pokoju, aby budować przyszłość drogiego Sudanu” – apelował Papież Franciszek.

Ojciec Święty zwrócił uwagę także na to, że przemoc wobec bezbronnej ludności, niszczenie infrastruktury i brak bezpieczeństwa ponownie szerzą się w prowincji Cabo Delgado w Mozambiku, gdzie w ostatnich dniach podpalono również katolicką misję Matki Bożej Afryki w Mazeze. „Módlmy się o przywrócenie pokoju w tym udręczonym regionie. I nie zapominajmy o wielu innych konfliktach, które krwawią kontynent afrykański i wiele części świata: także Europę, Palestynę, Ukrainę...” – prosił Papież. 

Franciszek przypomniał, że „wojna jest zawsze porażką. Gdziekolwiek się toczy, ludność jest wyczerpana, zmęczona wojną, która jak zawsze jest bezużyteczna i nierozstrzygająca. Przynosi tylko śmierć, tylko zniszczenie i nigdy nie przyniesie rozwiązania problemów”. Papież apelował, aby modlić się o pokój i o dar umysłów i serc dla ludzi, którzy by się poświęcili w sposób konkretny pokojowi.

Po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty tradycyjnie pozdrowił przybyłych pielgrzymów. Wśród nich Wspólnoty Neokatechumenalne z różnych parafii w Czechach, na Słowacji i w Hiszpanii, uczniów z Instytutu „Carolina Coronado” z Almendralejo i Stowarzyszenie Wolontariuszy „Śladami Sług - ku światu”, pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz różnych części Włoch. Franciszek pozdrowił także rolników i hodowców, którzy byli obecni na placu

Ojciec Święty dodał, że wraz ze współpracownikami Kurii Rzymskiej rozpoczyna dziś rekolekcje, które potrwają do piątku 27 lutego. Jednocześnie zachęcił wspólnoty i wiernych, aby w czasie Wielkiego Postu, a szczególnie w tym roku przygotowań do Jubileuszu, będącego „Rokiem Modlitwy”, poświęcili czas na przebywanie w obecności Boga.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg