Światło zmartwychwstania musi przeniknąć świat

- Światło zmartwychwstania Chrystusa musi przeniknąć nasz świat - powiedział Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji ogólnej na Placu św. Piotra

Mówiąc o oktawie Wielkanocy papież podkreślił, że orędzie prawdy i życia, przyniesione przez zmartwychwstałego Chrystusa musi dotrzeć do wszystkich ludzi poprzez nasze codzienne świadectwo.TŁUMACZENIE:
„Nie możemy zatrzymać jedynie dla siebie radości paschalnej, ale powinniśmy ją przekazywać tym, z którymi się spotykamy. Naszym zadaniem i misją jest sprawienie, aby w sercu bliźniego ożyła nadzieja, tam gdzie panuje rozpacz, radość - gdzie jest smutek, życie - gdzie jest śmierć.”

Ojciec Święty zauważył, że Pascha jest darem do przyjęcia, ciągle głębszego przez wiarę, aby móc działać w każdej sytuacji mocą Chrystusa według logiki Boga, logiki miłości.


TŁUMACZENIE:
„Świadczenie każdego dnia o radości zmartwychwstałego Pana oznacza życie zawsze na sposób paschalny, i sprawienie, aby rozbrzmiała radosna wieść, że Chrystus nie jest ideą, wspomnieniem przeszłości, lecz osobą która żyje z nami, dla nas i w nas i wraz z Nim, przez Niego i w Nim możemy również my czynić nowymi wszystkie rzeczy”.

Na Placu św. Piotra zgromadziło się kilkanaście tysięcy pielgrzymów, w tym wielu z Polski. Niektórzy z nich przybyli już do Rzymu na uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama