Ojciec Święty mianował trzech nowych członków Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Pochodzą oni z Australii, Chin i Stanów Zjednoczonych. Jest wśród nich laureatka Nagrody Ratzingera, prof. Tracey Rowland.
Prof. Rowland uzyskała dwa doktoraty z teologii na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii i Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Była dziekanem Instytutu Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie w Melbourne oraz członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej.
Natomiast prof. Justin Farrell jest wykładowcą socjologii w Yale School of the Environment. Ma na swoim koncie liczne publikacje na temat migracji rdzennej ludności w Ameryce Północnej, wpływu Covid-19 i populacji wiejskich.
Kolejnym nowym członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych jest prof. Tongdong Bai. Pochodzi on z Pekinu. W 2004 r. uzyskał tytuł doktora filozofii na Uniwersytecie Bostońskim w Stanach Zjednoczonych. Był profesorem na Uniwersytecie Xavier (USA). Obecnie wykłada na Fudan University, New York University School of Law i New York University Shanghai. Jest autorem licznych publikacji na temat filozofii chińskiej i filozofii politycznej.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.