Kształcić ludzi zmieniających świat.

Argentyński rabin proponuje papieżowi złączenie sił w kształceniu liderów.

„Papież z uwagą wysłuchał propozycji, jaką mu przedstawiliśmy” – relacjonuje argentyński rabin Ariel Stofenmacher, który wczoraj gościł w Watykanie. Zaprosił on Franciszka do rozwinięcia współpracy na polu edukacji, tak aby kształcić ludzi zmieniających świat.

Rabin Stofenmacher jest rektorem Rabinicznego Seminarium Latynoamerykańskiego, instytucji, która powstała w 1962 r. w Buenos Aires. Jednym z inicjatorów tego procesu był Abraham Joszua Heschel. Obecnie uczelnia angażuje się w dialog międzyreligijny i podejmuje szerokie współdziałanie z innymi grupami na rzecz dobra wspólnego. Współpracuje m.in. z jezuickimi uniwersytetami, czy Światową Unią Feministycznych Organizacji Katolickich, a także z lokalnymi biskupami. Papież Franciszek utrzymuje relację z tą uczelnią od czasu, gdy był arcybiskupem Buenos Aires.

„Nasza propozycja wynika z refleksji nad potrzebami świata. Bilska jest nam wizja Papieża wzywająca do skupienia się na ubogich i obronie środowiska oraz jego inicjatywy. Proponujemy więc utworzenie koalicji, abyśmy się nawrócili poprzez edukację i stali się ludźmi zmieniającymi nasz świat. Chcemy, aby rabini, księża, liderzy wspólnot młodzieżowych stawali się protagonistami przemian. Chcemy poprzez edukację ułatwiać każdej osobie dorosłej zaangażowanie się na rzecz dobra wspólnego. Ci ludzie potem jako lokalni działacze pomagają ludzkości pozbyć się plag społecznych, takich jak dyskryminacja, ubóstwo, brak pracy i przemoc ze względu na płeć, pomagają włączyć do społeczeństwa osoby niepełnosprawne czy mniejszości… w ogóle przyczyniają się do zaprowadzania pokoju. Jeżeli jako koalicja stworzymy «zastępy dobra», jeżeli wszyscy wyjdziemy na ulice, zmiana będzie możliwa. Oczywiście, nasze plany dotyczą Ameryki Łacińskiej.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama