Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa. Głównym tematem już szóstego w Watykanie spotkania były dobre relacje między obiema stronami, ale także stan stosunków między Izraelczykami i Palestyńczykami oraz potrzeba promowania pokojowego współistnienia między wyznawcami różnych religii. Jerozolima powinna być uznana przez wszystkich jako miejsce spotkania, a nie konfliktu.
Prezydent Abbas spotkał się następnie z sekretarzem stanu, kard. Pietro Parolinem i sekretarzem ds. relacji z państwami, abp Paulem Gallagherem. Podczas rozmów wskazano na potrzebę promowania ludzkiego braterstwa. Jeśli chodzi o proces pokojowy między Izraelczykami a Palestyńczykami podkreślono konieczność wznowienia bezpośredniego dialogu w celu osiągnięcia rozwiązania w oparciu o dwa państwa, również przy pomocy bardziej energicznego zaangażowania ze strony wspólnoty międzynarodowej.
W komunikacie biura prasowego Stolicy Apostolskiej mowa jest, że status Jerozolimy powinien zachować tożsamość i uniwersalną wartość Świętego Miasta dla wszystkich trzech religii Abrahama, w tym poprzez specjalny status gwarantowany na arenie międzynarodowej. W komunikacie stwierdza się, że podczas spotkań mówiono o naglącej potrzebie pracy na rzecz pokoju, unikania użycia broni oraz zwalczania wszelkich form ekstremizmu i fundamentalizmu.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.