Apel o porzucenie nienawiści

Powtarzam raz jeszcze apel o porzucenie drogi nienawiści - powiedział Benedykt XVI po odmówieniu południowej modlitwy „Anioł Pański” (26 grudnia). Rozważanie na Anioł Pański papież poświęcił rodzinie.

Apel o porzucenie nienawiści   MAURIZIO BRAMBATTI / PAP/EPA Plac przed Bazyliką Św. Piotra w Rzymie. Modlitwa na Anioł Pański, 26 grudnia 2010 r.

Papież podkreślił, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o zamachu na kościół katolicki na Filipinach, gdy sprawowano obrzędy dnia Bożego Narodzenia, jak również o zamachach na kościoły chrześcijańskie w Nigerii. „Raz jeszcze ziemia zbrukana została krwią w innych częściach świata, jak Pakistan” - podkreślił papież.

KAI Apel o porzucenie nienawiści
Pragnę wyraził moje szczere kondolencje z powodu ofiar tej absurdalnej przemocy i powtarzam raz jeszcze apel o porzucenie drogi nienawiści i znalezienie pokojowych rozwiązań konfliktów i zapewnienie drogim mieszkańcom bezpieczeństwa i spokoju.


Benedykt XVI wezwał wszystkich, by przyłączyli się do niego w usilnej modlitwie do Pana, prosząc, by poruszył serca ludzi i przyniósł nadzieję, pojednanie i pokój.

Rodzina Święta jest z pewnością szczególna i niepowtarzalna, zarazem jednak jest “wzorem życia” dla każdej rodziny, Jezus bowiem, będąc prawdziwym człowiekiem, zechciał narodzić się w rodzinie ludzkiej i czyniąc tak – pobłogosławił ją i uświęcił. Zawierzajmy przeto Matce Bożej i św. Józefowi wszystkie rodziny, aby nie zrażały się w obliczu prób i trudności, ale aby pielęgnowały zawsze miłość małżeńską oraz z ufnością służyły życiu i wychowaniu. - mówił papież w rozważaniu (pełny tekst).

Papież pozdrowił wiernych po francusku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku i polsku. Do Polaków powiedział:

KAI Benedykt XVI do Polaków
Pozdrawiam Polaków. Dziś, w niedzielę Świętej Rodziny, proszę Boga, aby wiara, nadzieja i miłość były fundamentem stałości polskich rodzin. Małżeńska miłość mężczyzny i kobiety niech owocuje nowym życiem i duchowym wzrastaniem przyszłych pokoleń. Niech Bóg wam błogosławi!

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama