Papież dziękuje tygodnikowi „Alfa y Omega”

Srebrny jubileusz obchodzi hiszpański tygodnik katolicki „Alfa y Omega”. Papież Franciszek, w liście podpisanym przez watykańskiego Sekretarza Stanu, podziękował redakcji za „obfite owoce ewangelizacji” i zachęcił do dalszego analizowania „wielkich wyzwań współczesnego świata”.

Tygodnik „Alfa y Omega” uczcił 25-lecie swojego powstania, prezentując nową szatę graficzną oraz współpracowników. Do licznych życzeń przyłączył się również Papież Franciszek. W specjalnym liście zachęca do „kontynuowania wysiłku mającego na celu budzenie zdrowego krytycznego ducha wobec obecnej rzeczywistości społecznej, opartego na faktach i poważnej refleksji”. W ten sposób tygodnik „będzie mógł oświetlać wielkie wyzwania dzisiejszego świata chrześcijańską nadzieją, która wypływa ze światła Ewangelii” – czytamy w liście.

Pierwszy numer tygodnika ukazał się w 1994 r. Miał on rzetelnie informować o życiu Kościoła oraz „umacniać wiarę ludzi wierzących i pobudzać pragnienie tej wiary w osobach szukających drogi, prawdy i życia”. Od grudnia 1995 r. w każdy czwartek „Alfa y Omega” trafia do czytelników razem z dziennikiem „ABC”. W tygodniku można znaleźć m.in. bieżące informacje na temat życia Kościoła, ważnych debat publicznych, a także świata kultury.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama