Papież przekazuje Zambii respiratory oraz inny sprzęt medyczny

Stolica Apostolska wysłała do Zambii trzy respiratory i inne urządzenia medyczne, a także maseczki ochronne. Papież Franciszek od początku kryzysu spowodowanego koronawirusem wspiera najbardziej potrzebujących na całym świecie.

Respiratory trafiły do Cardinal Adam Memorial Hospital w Lusace, do Chilonga Mission Hospital w prowincji Muchinga oraz do St. Dominic’s’ Mission Hospital w prowincji Copperbelt. „Poprzez ten dar Ojciec Święty pragnie wnieść swój drobny wkład w pomoc tym, którzy najbardziej cierpią i nie mają środków na leczenie” – powiedział Nuncjusz Apostolski w Zambii i Malawi, abp Gianfranco Gallone, dodając, że Franciszek zaniepokojony jest także o tych, którzy stracili pracę i nie mają co jeść. Przekazane repiratory posłużą pacjentom w najpoważniejszych stanach, w tych trzech katolickich szpitalach.

Kościół zambijski natychmiast włączył się we wsparcie programu pomocowego wprowadzonego przez rząd w Lusace. W kwietniu ubiegłego roku konferencja episkopatu utworzyła specjalny fundusz, który ma finansować profilaktykę i opiekę nad chorymi, ale również nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi umysłowo i fizycznie oraz nad sierotami i ubogimi. Do tych ostatnich skierowany jest także program: „Covid- 19 Jezuickiej Pomocy”. Jest to inicjatywa podjęta przez prowincję Zambia-Malawi Towarzystwa Jezusowego mająca na celu wsparcie najsłabszych grup społecznych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama