NA ŻYWO: Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę

Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego w Wielką Sobotę, transmitowane na cały świat przez media, zapowiedział w sobotę arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. To inicjatywa związana z trwającą pandemią koronawirusa.

W oknie poniżej ok. godz. 17.00 rozpocznie się transmisja na żywo w języku angielskim. Z polskim komentarzem można oglądać w TV Trwam.

Sindone 2020 #HOLYSHROUD2020 - ENG - Contemplation before the Holy Shroud – live streaming in English.

Miłość, jaką Jezus nam podarował, jest silniejsza od wszelkiego cierpienia, wszelkiej choroby, wszelkiego zakażenia, każdej ciężkiej próby i zniechęcenia - podkreślił w swym wystąpieniu metropolita stolicy Piemontu.

Ogłosił, że w Wielką Sobotę o godz. 17 będzie przewodniczył długiej modlitwie przed Całunem. Podkreślił, że wszyscy chętni na całym świecie będą mieli możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Na profilu na Twitterze, redagowanym w dziewięciu językach, w tym także po polsku, opublikowane zostały następujące słowa papieża Franciszka na temat Całunu Turyńskiego: "To oblicze zniekształcone przez rany niesie ze sobą wielki pokój".

"Jego spojrzenie nie szuka naszych oczu, ale naszego serca, jak gdyby chciało powiedzieć: zaufaj, nie trać nadziei; siła Bożej miłości, siła Zmartwychwstałego zwycięża wszystko"- dodał papież.

Całun Turyński, czyli tkanina, w którą według tradycji owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, przechowywany jest w kaplicy w katedrze świętego Jana Chrzciciela. Od lat jest przedmiotem badań i analiz, dokonywanych także przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki i technologii w celu ustalenia daty pochodzenia płótna i jego przeznaczenia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama