Benedykt XVI: Młody człowiek jak drzewo

Benedykt XVI powiedział w niedzielę wiernym w Castel Gandolfo, że "młody człowiek jest jak rosnące drzewo; aby dobrze się rozwijać potrzebuje głębokich korzeni, które w razie silnych wichrów utrzymają je w ziemi".

Rozważania podczas południowego spotkania na modlitwie Anioł Pański papież poświęcił swemu opublikowanemu w piątek przesłaniu na Światowy Dzień Młodzieży w sierpniu 2011 roku w Madrycie.

Nawiązując do hasła zlotu młodych katolików "Zapuśćcie korzenie w Chrystusie i na Nim się budujcie, umacniajcie się w wierze", Benedykt XVI zauważył: "To zdecydowanie propozycja idąca pod prąd!".

"Kto dzisiaj proponuje młodym ludziom, by byli zakorzenieni i umocnieni? Przede wszystkim wychwala się niepewność, mobilność, niestałość... wszystkie aspekty, które odzwierciedlają kulturę niezdecydowaną wobec zasadniczych wartości, zasad, na których należy opierać i ustanawiać własne życie" - zauważył papież.

"Ja sam, dzięki doświadczeniu nabytemu podczas kontaktów, jakie mam z młodymi ludźmi, wiem dobrze, że każde pokolenie czy nawet każda osoba wezwana jest do podjęcia drogi poszukiwań sensu życia" - dodał Benedykt XVI.

O przygotowaniach do madryckiego spotkania papież mówił także po polsku: "Drodzy Polacy, siostry i bracia! Waszej uwadze polecam opublikowane wczoraj orędzie na Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się za rok w Madrycie. Niech jego hasło +Zapuśćcie korzenie w Chrystusie i na Nim się budujcie, umacniajcie się w wierze+ będzie dla was, a szczególnie dla młodych, przedmiotem duchowej refleksji".

"Przygotowania do tego wydarzenia polecam wstawiennictwu Matki Bożej, upraszając dla wszystkich wzrost w wierze i miłości. Serdecznie was pozdrawiam i z serca błogosławię!" - powiedział Benedykt XVI po polsku.

Na następnej stronie publikujemy pełny tekst papieskiego wystąpienia

«« | « | 1 | 2 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.