Dokument końcowy synodu nie należy do magisterium Papieża

Dokument końcowy synodu ma pewną wartość moralną jako owoc procesu synodalnego, ale nie należy do magisterium Papieża – wyjaśniono na konferencji prasowej prezentującej adhortację apostolską.

Zgodnie z nowymi normami Synodu Biskupów Papież ma prawo zatwierdzić dokument zgromadzenia synodalnego i uznać go za element swego magisterium. W Querida Amazonia Franciszek zachęca do lektury tego dokumentu, ale jak potwierdził kard. Lorenzo Baldisseri, nie można tego uznać za oficjalne włączenie go do magisterium. Co więcej, jak podkreślono podczas konferencji prasowej, propozycje ojców synodalnych, w tym również te, które dotyczą udzielania święceń kapłańskich żonatym diakonom, należy odczytywać przez pryzmat ogłoszonej dziś Adhortacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.