Za sto dni 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Już za 100 dni obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dajmy świadectwo przywiązania do papieża Polaka i wierności Jego nauczaniu. Weźmy też licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę - apeluje rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski, ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że od 8 lutego jest równo 100 dni do 100. rocznicy urodzin papieża. Zaznaczył, że mimo upływu lat św. Jan Paweł II jest nam bardzo bliski i mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych.

"Nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie. Wiele osób ma zdjęcia z papieżem Polakiem. Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie" - podkreślił rzecznik Episkopatu Polski. Dodał, że 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to okazja, by wrócić "do ponadczasowego nauczania naszego wielkiego rodaka".

Czytaj też: Franciszek w książce o Janie Pawle II: Celibat to łaska, nie ograniczenie

"Święty Jan Paweł II uczył otwartości na każdego człowieka i wrażliwości na jego potrzeby. Świadczą o tym już pierwsze słowa Jego homilii z inauguracji pontyfikatu: +Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi+" - przypomniał ks. Rytel-Andrianik. Podkreślił jednocześnie, że św. Jan Paweł II niezwykle mocno wziął sobie do serca słowa, jakie skierował do Jego poprzednika sam Chrystus, który polecił św. Piotrowi, by ""umacniał braci w wierze". "Robił to przez całe swoje życie, teraz my umocnieni jego wiarą i świadectwem życia podziękujmy Bogu za naszego świętego i wielkiego rodaka, który był ogromnym darem dla naszej ojczyzny" - dodał.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał słowa przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego, który powiedział: "Zachęcam diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II do Rzymu. Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka".

Przypominamy: nasz serwis specjalny na 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama