50-lecie święceń kapłańskich Papieża, życzenia kard. Sodano

Wieloletni Sekretarz Stanu przypomniał, że do biskupiej posługi powołał Franciszka święty Papież Jan Paweł II.

Ojciec Święty obchodzi dziś 50. rocznicę święceń kapłańskich. W imieniu rezydujących w Rzymie kardynałów życzenia złożył mu dziekan kolegium kardynalskiego. Chcę Cię zapewnić o naszej stałej modlitwie i naszym codziennym wsparciu w wypełnianiu tej wielkiej misji, którą Pan Ci powierzył – powiedział kard. Angelo Sodano na rozpoczęcie porannej Mszy w Domu św. Marty.

Wieloletni Sekretarz Stanu przypomniał, że do biskupiej posługi powołał Franciszka święty Papież Jan Paweł II. „Również do Ciebie odnosi się to, co ten wielki Papież napisał o źródłach swego kapłaństwa w książce «Dar i tajemnica». «Każde powołanie kapłańskie – pisał święty Papież - w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, (…) tajemnicą Bożego wybrania: Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał» (J 15,16)”.

Kard. Sodano przypomniał, że od 6 lat Franciszek sprawuje swą posługę w najwyższej formie jako biskup zasiadający na katedrze Piotra. „Dobrze jednak wiemy, że źródłem tego wszystkiego jest Twoje «tak», które powiedziałeś Panu tego dnia przed pięćdziesięciu laty” – dodał dziekan Kolegium Kardynalskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama