Hiszpania zaprasza Papieża

Z okazji zbliżającej się wizyty Benedykta XVI w Hiszpanii już ponad 10 tys. osób, w tym tysiąc przedstawicieli świata kultury, nauki, polityki, sportu itd., podpisało się pod listem, w którym witają Papieża i dziękują za przyjazd. 6 i 7 listopada Benedykt XVI odwiedzi Santiago de Compostelę i Barcelonę.

Dziękujemy za wizytę „w chwili ciężkiego kryzysu ekonomicznego i społecznego, który ma korzenie w głębokim kryzysie moralnym” – czytamy w liście. „Chcemy publicznie wyrazić naszą wdzięczność za Twój przykład, niezwykłe nauczanie oraz niestrudzoną obronę godności człowieka i wartości, których potrzebuje dzisiejszy świat”. Autorzy listu zwracają uwagę na przestrogi Papieża wobec rosnącego relatywizmu i jego skutków w życiu społecznym i rodzinnym. Humanizm Benedykta XVI ukazuje się w niestrudzonym zaangażowaniu Kościoła na rzecz najsłabszych, potrzebujących i odrzuconych przez społeczeństwo. Ponadto „wobec niegodnych postaw niektórych członków Kościoła” Benedykt XVI dał przykład „pokory i przejrzystości”, wymagając jednocześnie „głębokiego oczyszczenia Kościoła”.

List podpisali m.in. tenisista Rafael Nadal, senator Manuel Fraga, przewodniczący Hiszpańskiego Forum Rodziny Benigno Blanco, politycy Josep Antoni Duran, Jaime Mayor Oreja oraz przedstawiciele świata nauki Daniel Sada i César Nombela. Pod listem może podpisać się także każdy internauta bb16.org.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg