Benedykt XVI pozdrawia mieszkańców Romano Canavese

„Błogosławię was z ojcowskim uczuciem” – napisał emerytowany Papież Benedykt XVI do mieszkańców Romano Canavese i diecezji Ivrea w 10. rocznicę swojej wizyty w tym miejscu.

Ojciec Święty poleciał tam helikopterem podczas swojego letniego pobytu w Les Combes w Dolinie Aosty i spotkał się z ludnością dotkniętą kryzysem gospodarczym i wzrostem bezrobocia.

Teraz Eucharystii dziękczynnej za dar wizyty Papieża przewodniczył kard. Tarcisio Bertone, wówczas najbliższy współpracownik Benedykta XVI, dla którego Romano Canavese jest miejscowością rodzinną. Kardynał określił w homilii emerytowanego Ojca Świętego „wzorem modlitwy” i nazwał go Bożym człowiekiem, który spędza swój dzień na medytacji, towarzysząc w ten sposób swojemu następcy.

Pod koniec uroczystości pokazano film przedstawiający najważniejsze momenty wizyty Papieża w Romano Canavese i odczytano przesłanie Benedykta XVI. „W modlitwie powierzam was macierzyńskiej opiece Maryi i serdecznie błogosławię was i wasze rodziny” – napisał Papież-emeryt.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.