Bp Semeraro: Papież odprawi u nas Msze w ważnym dla siebie dniu

Papież przyjedzie do nas, do Albano, w ważnym dla siebie dniu, 21 września. Tę datę łączy on z wydarzeniem, które naznaczyło go w wyborze kapłańskiej drogi życia. Natomiast dla nas to dzień, kiedy Benedykt XVI poświęcił ołtarz naszej katedry, po wcześniejszej gruntownej renowacji całej świątyni. Tym bardziej więc jesteśmy wdzięczni Franciszkowi, że będzie z nami. To słowa ordynariusza Albano, który zaprosił Papieża do odwiedzenia jego diecezji.

Bp Marcello Semeraro przypomniał, że na terenie diecezji Albano, graniczącej z Rzymem, położona jest letnia rezydencja papieska z pięknymi ogrodami w Castelgandolfo oraz opowiedział o planowanym przebiegu papieskiej wizyty.


“Papież przyjedzie samochodem pokonując drogę z Rzymu do Albano normalną trasą, czyli via Appia. Z samochodu przejdzie do katedry, gdzie pozdrowi kapłanów, a potem pomodli się specjalną modlitwą przeznaczoną na wspomnienie rocznicy poświęcenia świątyni – powiedział ordynariusz Albano. - Stamtąd uda się na pobliski plac. Tam zostanie odprawiona Msza. Z tego placu roztacza się widok na ogrody papieskie, gdzie m.in można zobaczyć dwie rzeczy. Jedna bardzo bliska Papieżowi, wspólnota jezuitów, którzy mieszkają w Watykańskim Obserwatrium astronomicznym. Druga to klasztor sióstr klarysek, mniszek klauzurowych, które przynajmniej poprzez swoje okna będą mogły uczestniczyć we Mszy celebrowanej przez Ojca Świętego.”

Przypomnijmy, że 21 września to dzień dla Franciszka bardzo ważny. Sam wspominał, że w tym dniu w 1953 roku, w drodze do szkoły wszedł do kościoła, gdzie spotkał nieznanego sobie kapłana. Postanowił się wyspowiadać i to wydarzenie otwarło przed nim pragnienie pójścia drogą powołania zakonnego.


Przypominamy o naszym wakacyjnym cyklu!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama