Watykan: konferencja o ochronie przyrody

Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych z pośród miliona gatunków zwierząt żyjących na naszej planecie jeden na osiem jest zagrożony wyginięciem.

Problematyka ta stała się punktem wyjścia dla konferencji „Nauka i działanie dla ochrony gatunków – nowe Arki Noego w XXI wieku”, jaka rozpoczęła się w Watykanie. Jej organizatorem jest Papieska Akademia Nauk.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele muzeów przyrody, ogrodów zoologicznych i botanicznych. Jej celem jest poszukiwanie nowych form współpracy, która przyczyniłaby się do lepszej i skuteczniejszej ochrony przyrody. Chodzi o ewentualną możliwość stworzenia nowych Arek Noego dla naszych czasów.

Wśród przyczyn wpływających na zmniejszanie się gatunków zwierząt wymienia się nadmierne wykorzystywanie dóbr ziemi i mórz, w tym roślin oraz zwierząt, a także zmiany klimatyczne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.