Watykan: uruchomiono Vatican News po macedońsku

Na miesiąc przed podróżą papieża Franciszka do Macedonii Północnej watykański portal informacyjny Vatican News uruchomił stronę internetową w języku macedońskim. W ten sposób liczba języków, w których publikowane są informacje na portalu wzrosła do 34.

Oprócz wersji w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim informacje na temat papieża i Kościoła na całym świcie można czytać m. in. w języku arabskim, rosyjskim, chińskim lub hindi. Ponadto Vatican News publikuje swoje wiadomości w dwunastu różnych alfabetach.

Papież Franciszek 7 maja będzie uda się z jednodniową wizytą do stolicy Macedonii Północnej, Skopje. Wcześniej w dniach 5-6 maja odwiedzi Bułgarię. Według szacunków w Macedonii Północnej mieszka od 15 do 20 tys. katolików, w większość należących do obrządku bizantyjskiego.

Informując o utworzeniu macedońskiej strony Vatican News biskup Skopje, Kiro Stojanov, powiedział, że jest to "wczesny, pierwszy owoc” nadchodzącej podróży papieża. Zdaniem dyrektora Wydziału ds. Wydawniczych Dykasterii ds. Komunikacji, koordynatora wszystkich mediów watykańskich, Andrea Torniellego strona stanie się "bardzo ważna dla małej liczebnie społeczności oraz istotna i znacząca dla całego kraju”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama