Migranci i uchodźcy są między nami

Istnieje niebezpieczeństwo myślenia, że odnosi się tylko do szukających schronienia

Papież Franciszek pragnie podkreślić, że jego powtarzające się apele na rzecz migrantów, uchodźców, przesiedlonych i ofiar handlu ludźmi muszą zostać zrozumiane – wskazuje podsekretarz sekcji uchodźców i migrantów w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

O. Michael Czerny SJ zwraca uwagę, że temat tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który brzmi „Nie chodzi tylko o migrantów”, pokazuje głęboką troskę Ojca Świętego o wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach egzystencjalnych. Odkrywaniu różnych wymiarów tego tematu mają służyć refleksje, teksty biblijne, magisterium Kościoła, wideo i media społecznościowe. Mówi o. Czerny:

"Ten temat jest wielce aktualny, ale istnieje niebezpieczeństwo myślenia, że odnosi się tylko do szukających schronienia – mówi kanadyjski jezuita. – Natomiast sensem jest, że migranci i uchodźcy są między nami, jak wszystkie inne osoby, Włosi, czy osoby z innych krajów, które potrzebują wsparcia chrześcijan. Są więc włączeni, nie są osobną kategorią. Duch Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy nie ogranicza się tylko do nich, ale dotyczy wszystkich nas, ponieważ wszyscy jesteśmy zachęcani, aby na to wezwanie odpowiedzieć."

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.