Papież odwiedzi FAO. Chodzi o pomoc dla najuboższych z ubogich

W czwartek 14 lutego papież Franciszek złoży dwugodzinną wizytę w rzymskiej siedzibie FAO. Ojcu Świętemu zależy, by kluczowym słowem światowego rozwoju stała się solidarność, a jedną z dróg jest Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa. To pomoc dla najuboższych z ubogich.

Papież weźmie udział w inauguracji obrad 42. Sesji Rady Zarządzającej Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa, gdzie wygłosi przemówienie. W programie wizyty zaplanowano także spotkanie z personelem Funduszu oraz uczestnikami trwającego w Rzymie IV Światowego Spotkania Ludności Tubylczej. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy FAO podkreśla, że są to sprawy, które bardzo leżą papieżowi na sercu.

Mówi ks. prał. Fernando Chica Arellano:

“Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa to międzynarodowa instytucja finansowa, powstała w 1977 r., aby wspierać rozwój produkcji rolniczej i żywieniowej, a pośrednio podnosić poziom życia ludzi, którzy korzystają z jego wsparcia. Dlatego finansuje on programy rozwoju przeznaczone, co bardzo ważne, dla najuboższych z ubogich. Są to mieszkańcy regionów wiejskich, stanowiący 70 proc. populacji świata. Bardzo często się o nich zapomina i dlatego potrzebują wielkiego wsparcia. Stolica Apostolska interesuje się Funduszem od samego początku. Nie zapominajmy, że już w 1964 r. Paweł VI apelował do świata, by utworzył fundusz, częściowo pochodzący z wydatków na zbrojenia, by finansować wyposażenie regionów wiejskich.”
 

O bezpieczeństwie żywnościowym Franciszek mówi nie po raz pierwszy. Przeczytaj również:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama