Kultura spotkania dla cywilizacji bardziej braterskiej

Nowe papieskie przesłanie.

Poprzez owocny dialog należy zjednoczyć siły w umacnianiu więzi między narodami. Wobec wydarzeń, które dziś wystawiają na niebezpieczeństwo równowagę cywilizacji, ludzie dobrej woli powinni jednoczyć się i spotykać w inicjatywach tego rodzaju, w atmosferze różnorodności, aby wzmacniać autentyczną promocję człowieka – napisał Papież w przesłaniu na międzynarodową konferencję, jaka odbywa się w stolicy Kuby, Hawanie, pod hasłem: „Dla równowagi w świecie”. Biorą w niej udział delegacje państw ze wszystkich kontynentów.

Franciszek podkreślił, że wszyscy ci, którym leży na sercu obrona godności człowieka mogą znaleźć w chrześcijaństwie najgłębsze uzasadnienie takich działań. Zaproponował także włączenie się w ekologię integralną, w której środowisko naturalne i ludzkie są ze sobą tak ściśle związane. Wskazał, że nie poradzimy sobie z degradacją środowiska naturalnego, jeśli nie zwrócimy uwagi na przyczyny związane z degradacją człowieka i społeczeństwa.

Papież życzył uczestnikom hawańskiej konferencji, aby przyczyniła się do budowania cywilizacji jeszcze bardziej braterskiej i zachęcił do korzystania z myśli José Martiego, wielkiego kubańskiego męża stanu, uważanego za bohatera narodowego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama