Watykańska delegacja u patriarchy Konstantynopola

W Stambule przebywa już watykańska delegacja, która jak co roku weźmie jutro udział w patronalnych uroczystościach ekumenicznego patriarchatu

W tym roku obchody te są szczególnie delikatne ze względu na napięcia pomiędzy Moskwą i Konstantynopolem po tym jak synod patriarchatu ekumenicznego podjął kroki w celu uznania autokefalicznej Cerkwi na Ukrainie.

Wczoraj przedstawiciele Stolicy Apostolskiej zostali przyjęci przez patriarchę Bartłomieja. Tym razem na uroczystościach św. Andrzeja Apostoła Papieża reprezentują obok kard. Kurta Kocha, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, również sekretarz i podsekretarz tej dykasterii, a także nuncjusz apostolski w Turcji. Warto zauważyć, że w przededniu wyjazdu do Stambułu kard. Kurt Koch przyjął w Watykanie prawosławnego bp. Antonia Bogdoroskiego z Patriarchatu Moskiewskiego, odpowiedzialnego za duszpasterstwo Rosjan we Włoszech. Poinformował on szefa watykańskiej dykasterii o aktualnej sytuacji w Kościele prawosławnym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama