Franciszek: Niech język serca i dialogu przeważa zawsze nad językiem broni

Papież Franciszek wezwał wiernych na świecie do modlitwy o to, aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem broni. Watykan opublikował we wtorek wideo, w którym papież zaprezentował modlitewne intencje na listopad.

W krótkim orędziu Franciszek powiedział po hiszpańsku: "Wszyscy pragniemy pokoju. A bardziej niż ktokolwiek inny pragną go ci, którzy doświadczają jego braku".

"Możemy używać wspaniałych słów, ale jeśli w naszym sercu nie ma pokoju, nie będzie go też na świecie" - podkreślił papież.

Następnie dodał: "Dzięki zerowej przemocy i stu procentom czułości zbudujemy pokój ewangeliczny, który nie wyklucza nikogo".

"Módlmy się razem o to, aby język serca i dialogu zawsze przeważał nad językiem broni" - wezwał Franciszek.

Watykan ogłosił również, że hasłem 52. Światowego Dnia Pokoju, który będzie obchodzony przez Kościół jak zawsze 1 stycznia, będą słowa: "Dobra polityka służy pokojowi".

"Odpowiedzialność polityczna spoczywa na każdym obywatelu, a szczególnie na tych, którzy otrzymali mandat, by chronić i rządzić. Ta misja polega na ochronie prawa i wspieraniu dialogu między wszystkimi przedstawicielami społeczeństwa, między pokoleniami i kulturami" - podkreślono w wydanej nocie.

W komunikacie są też słowa: "Nie ma pokoju bez wzajemnego zaufania. A pierwszym warunkiem zaufania jest poszanowanie danego słowa".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama