„Droga do Marakeszu” to wspólna droga solidarności, miłosierdzia, roztropności, odpowiedzialności oraz szacunku, która jest dobra dla poszczególnych krajów i służy ludziom będącym w drodze - to słowa przewodniczącego delegacji Stolicy Apostolskiej odnoszące się do obecnego kryzysu migracyjnego wypowiedziane podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.
„Droga do Marakeszu”, gdyż właśnie w tym marokańskim mieście w grudniu br. zostanie podpisane Globalne Porozumienie na temat Migracji (Global Compact).
Abp Paul Gallagher zaznaczył, że Stolica Apostolska jest głęboko przekonana o potrzebie solidnych ram dla właściwej międzynarodowej odpowiedzi na trwający problem migracyjny. Musi ona obejmować działania krótko-, średnio- i długoterminowe w zarządzaniu migracją. Dlatego podejście do tego problemu powinno łączyć z jednej strony uznanie prawa do migracji, a z drugiej prawo suwerennych państw do ochrony granic, do własnej polityki migracyjnej, zawsze z pełnym poszanowaniem praw człowieka migrującego, niezależnie od jego statusu.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.