W lipcu papież wypoczywa

W lipcu nie będą odbywać się środowe audiencje generalne papieża Franciszka - ogłosił Watykan. To tradycyjnie miesiąc odpoczynku papieża, który będzie dalej spotykał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w niedziele.

W komunikacie wydanym we wtorek watykańskie biuro prasowe poinformowało, że audiencje generalne zostaną wznowione w sierpniu i będą odbywać się w Auli Pawła VI.

Na lipiec i sierpień zostaną zawieszone poranne papieskie msze w kaplicy Domu świętej Marty, gdzie mieszka Franciszek. Przybywają na nie grupy wiernych.

Papież podobnie, jak we wszystkie poprzednie lata pontyfikatu, nie wyjeżdża na wakacje z Watykanu. Jego odpoczynek polega na ograniczeniu zajęć i spotkań.

W piątek Franciszek spotka się z uczestnikami międzynarodowej konferencji pod hasłem "Uratować nasz wspólny dom i przyszłość życia na Ziemi", zorganizowanej przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka z okazji trzeciej rocznicy publikacji jego ekologicznej encykliki "Laudato si'". W obradach udział weźmie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

W dniach 25-26 sierpnia papież złoży wizytę w Irlandii z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama