Papież do Sycylijczyków: uwikłanie w zło zwyciężajcie Ewangelią

Kościół na Sycylii wspominał wczoraj 25. rocznicę przemówienia Jana Pawła II w Agrigento.

Święty Papież otwarcie wystąpił wówczas przeciwko tamtejszej mafii, a zaangażowanych w nią Sycylijczyków wezwał do nawrócenia, przypominając im o nieuniknionym sądzie Bożym.

O tej rocznicy przypomina również Papież Franciszek, nawiązując ponadto do postaci bł. ks. Pina Puglisiego, ofiary sycylijskiej mafii. W watykańskim telegramie, sygnowanym przez kardynała sekretarza stanu Ojciec Święty zachęca Sycylijczyków, by kroczyli zjednoczeni drogą, której szlak przetarł bł. ks. Pino Puglisi i wszyscy ci, którzy podobnie jako on świadczyli, że uwikłanie w zło zwycięża się codziennym życiem, ewangeliczną pokorą i odwagą, szczególnie w pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.