Działajcie na rzecz rozwoju kultury spotkania

Papieska zachęta do parlamentarzystów i polityków francuskiego okręgu Marsylii.

Obok takich wartości jak wolność, równość, braterstwo, które leżą u podstaw waszej odpowiedzialności, bądźcie także promotorami prawdziwej debaty na temat wartości, które będą wspólne, uznane przez wszystkich. Działajcie więc na rzecz rozwoju kultury spotkania – zachęcił Papież parlamentarzystów i polityków francuskiego okręgu Marsylii.

W skierowanym do nich przemówieniu odwołał się do bogatej różnorodności społeczno-ekonomicznej ich regionu, która otwiera przed mieszkańcami realne możliwości rozwoju.

„Niech wasze pragnienie służenia dobru wspólnemu ukierunkowuje was do robienia wszystkiego, co możliwe, aby budować mosty między ludźmi, którzy znajdują się w różnych uwarunkowaniach socjalnych, ekonomicznych, kulturowych, czy religijnych, jak również między różnymi pokoleniami. Zachęcam was także do budowania relacji między wspólnotami miejskimi a wiejskimi, między światem nauki a pracy, aby dynamika waszego regionu była ubogacona różną specyfiką. Wreszcie, jesteście wezwani do szukania takiego modelu życia, by być bliźnimi dla innych, szczególnie dla osób żyjących w sytuacjach biedy; aby nigdy nie ulegać zniechęceniu wobec nierówności społecznych, które są korzeniem zła społecznego. Wspierajcie integralną przemianę ekologiczną mając na względzie zachowanie naszego wspólnego domu. Myślę także o migrantach i uchodźcach, którzy opuścili swoje kraje z powodu wojen, biedy, przemocy i o tym, co już zostało zrobione, aby im pomóc. Zachęcam, aby nie  rezygnować z poszukiwań środków wspierających dobro wszystkich, aby ich przyjąć, ochronić i wspierać ich integralny rozwój” – powiedział Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.