Kard. Farrell wysłannikiem do narodowego sanktuarium USA

Ojciec Święty cieszy się, że amerykańscy katolicy ukończyli rozpoczętą przed niemal stu laty, w roku 1920, budowę swojego narodowego sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej w Waszyngtonie.

Pisze o tym w liście do swojego specjalnego wysłannika na uwieńczenie tego dzieła inauguracją wielkiej mozaiki w kopule Trójcy Przenajświętszej, której część, jak zaznacza, sam osobiście poświęcił w czasie swej podróży apostolskiej do Stanów Zjednoczonych przed dwoma laty.

Swoim specjalnym wysłannikiem na to wydarzenie, które odbyło się w stolicy USA 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, Papież mianował prefekta watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Wybór kard. Kevina Farrella do spełnienia tego zadania motywowany jest jego bliskimi związkami z Waszyngtonem i z samym sanktuarium Niepokalanej Patronki Stanów Zjednoczonych. Choć urodzony w Irlandii, był on – jak przypomina Franciszek w swym liście – kapłanem diecezji waszyngtońskiej i następnie jej biskupem pomocniczym, a święcenia biskupie przyjął właśnie w bazylice Niepokalanego Poczęcia, do której udał się jako papieski wysłannik. Ojciec Święty zlecił mu, by w jego imieniu pozdrowił wszystkich uczestników uroczystości – duchowieństwo, wiernych i przedstawicieli władz świeckich i zachęcił do sumiennego przestrzegania przykazań, szczególnie w tym, co odnosi się do obrony ludzkiego życia i godności osoby – czytamy w liście Papieża do kard. Farrella.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.