"Dlaczego jest święty"

W najbliższych dniach ukaże się we Włoszech książka pod tytułem "Dlaczego jest święty. Prawdziwy Jan Paweł II, o którym opowiada postulator procesu beatyfikacyjnego". Postulator ksiądz Sławomir Oder napisał ją we współpracy z włoskim dziennikarzem Saverio Gaetą.

Książka, która niebawem opublikowana zostanie także w Polsce, powstała na podstawie trzech tomów materiałów, zebranych w czasie procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka.

W jego trakcie zebrano zeznania 120 świadków kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - przyjaciół, współpracowników, hierarchów Kościoła, polityków, wśród nich trzech byłych prezydentów: Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Ksiądz Oder przedstawia portret Jana Pawła II właśnie na podstawie tych świadectw. Nie brakuje w tym tomie nieznanych faktów i epizodów - poinformowano w zapowiedziach wydawniczych.

Papież w opisie polskiego księdza to nie tylko protagonista wydarzeń XX wieku, ale także mistyk żyjący na granicy ubóstwa, pokorny, wrażliwy na potrzeby innych, a zarazem dowcipny i jowialny. W tomie zamieszczony został list Jana Pawła II do Mehmeta Alego Agcy, który strzelał do niego 13 maja 1981 roku.

Książka zostanie oficjalnie zaprezentowana w Rzymie 26 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  23.01.2010 18:46
  O faktach się nie dyskutuje.
  Jan Paweł II był bałwochwalcą, niezależnie co o Nim napiszą.
  Warto poświęcić trochę czasu dla wieczności.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.