Ks. Oder wdzięczny za kanonizację Jana Pawła II

Postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder powiedział w piątek PAP, że odczuwa ogromną satysfakcję i wdzięczność za wyrażenie przez Franciszka zgody na kanonizację polskiego papieża .

Franciszek uznał wybrany do kanonizacji cud uzdrowienia przypisywany Janowi Pawłowi II. Chodzi o uzdrowienie kobiety z Kostaryki.

Ksiądz Oder podkreślił: "Dzisiejsza audiencja dla prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynała Angelo Amato i zgoda na publikację dekretu o cudzie stanowią decydujący etap kończącego się procesu kanonizacji".

"Dla mnie osobiście jest to moment ogromnej satysfakcji i wdzięczności Bogu za możliwość uczestniczenia w tym historycznym procesie" - dodał ksiądz Oder w rozmowie z PAP.

Teraz - zauważył - trzeba już tylko czekać na decyzję papieża Franciszka w sprawie daty uroczystości kanonizacji.

Razem z Janem Pawłem II świętym może zostać ogłoszony także błogosławiony papież Jan XXIII.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.