Wspólna kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII?

Za zgodą papieża Franciszka Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret uznający cud przypisywany wstawiennictwu bł. Jana Pawła II. Tym samym została otwarta droga do jego kanonizacji.

Papież zwołał też konsystorz kardynałów, na którym zostanie wyznaczona data kanonizacji Jana Pawła II. Na tym samym konsystorzu ma być ogłoszona data kanonizacji Jana XXIII. Może to oznaczać, że obaj błogosławieni zostaną ogłoszeni świętymi w czasie jednej ceremonii.

«« | « | 1 | » | »»
 • Jean Raspail
  05.07.2013 14:07
  a co z beatyfikacją Iwona Congara?
 • Mariusz
  05.07.2013 15:11
  Wspaniale informacje dnia dzisiejszego: Kanonizacja, Encyklika i Telewizja Trwam !!!!!!!
  Dziekujmy Bogu za wszelkie dary.

  Co do tytulu "materialu": To jeszcze nie jest pewne - wspolna kanonizacja!
 • Jola
  05.07.2013 16:47
  Dlaczego ten tytuł jest bez znaku zapytania ? Proszę to natychmiast poprawić i trzymać się faktów.
 • mała uwaga
  06.07.2013 05:28
  Obaj papieże, Jan XXIII i Jan Paweł II, mieli coś ze sobą wspólnego, a mianowicie sławną instrukcję "Crimen sollicitationis" (1962 r.), o ukrywaniu przestępstw seksualnych w Kościele. Pierwszy papież ja stworzył, a drugi ścisle realizował. Dopiero pod naciskiem opinii publicznej wraz z ogłoszeniem w prasie faktów JPII na zwołanym spotkaniu z kardynałami cichutko potępił te skandale, ale potem nic absolutnie nie robił aby uregulować te sprawy, jak na przykład aby diecezje ściśle współpracowały z cywilnymi organami śledczymi. Obwiniony kard. Law z USA ewakuował się do Watykanu aby nie być sądzony.
  Jednakże JXXII należy zawdzięczać otwarcie Soboru Watykańskiego II, zakończonego przez Pawła VI, którego wyniki, postanowienia i deklaracje w praktyce potem nie były przestrzagane
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja