Rozpoczynają się obchody Dnia Papieskiego

Choć główne wydarzenia zaplanowano na 12 października, to jednak w wielu miejscach w kraju już 10 października rozpoczynają się obchody VIII Dnia Papieskiego, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Jan Paweł II - wychowawca młodych".

W Warszawie na przykład przed kościołem akademickim św. Anny otwarto wystawę „To było niemożliwe”. Ekspozycja, którą przygotowało stołeczne Centrum Myśli Jana Pawła II, opowiada o kulisach wyboru Karola Wojtyły na tron papieski.

„Ta wystawa – powiedział dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie – pokazuje relacje prasy zachodniej i wschodniej. Te zachodnie są również z karykaturami. Oni potrafili też z przymrużeniem oka podchodzić do Papieża. Oprócz tego można posłuchać serwisów informacyjnych z różnych rozgłośni: z Radia Wolna Europa czy Polskiego Radia” – dodał dr Piotr Dardziński.

W całym kraju ruszyła również publiczna zbiórka na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obecnie pomocą objętych jest ponad 2 tys. uzdolnionych, ale ubogich młodych ludzi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama