Choć główne wydarzenia zaplanowano na 12 października, to jednak w wielu miejscach w kraju już 10 października rozpoczynają się obchody VIII Dnia Papieskiego, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Jan Paweł II - wychowawca młodych".
W Warszawie na przykład przed kościołem akademickim św. Anny otwarto wystawę „To było niemożliwe”. Ekspozycja, którą przygotowało stołeczne Centrum Myśli Jana Pawła II, opowiada o kulisach wyboru Karola Wojtyły na tron papieski.
„Ta wystawa – powiedział dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie – pokazuje relacje prasy zachodniej i wschodniej. Te zachodnie są również z karykaturami. Oni potrafili też z przymrużeniem oka podchodzić do Papieża. Oprócz tego można posłuchać serwisów informacyjnych z różnych rozgłośni: z Radia Wolna Europa czy Polskiego Radia” – dodał dr Piotr Dardziński.
W całym kraju ruszyła również publiczna zbiórka na rzecz programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obecnie pomocą objętych jest ponad 2 tys. uzdolnionych, ale ubogich młodych ludzi.
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.
We wtorek rano Leon XIV odprawił Mszę św. w kaplicy posterunku karabinierów w Castel Gandolfo.
Poświęcił czas na indywidualną rozmowę z każdą z nich i wspólną modlitwę.