Ks. Oder: Wiosenna beatyfikacja to moje pragnienie

Data beatyfikacji Jana Pawła II „do końca wiosny 2009" to moje pragnienie, a nie ustalony już termin. Tak ks. Sławomir Oder skomentował przypisywaną mu przez agencję włoskich biskupów SIR wypowiedź na temat wyniesienia na ołtarze papieża-Polaka.

Postulator procesu beatyfikacyjnego papieża Polaka podkreślił, że w czasie niedawnej wizyty na wyspie Ischia w pobliżu Neapolu nie rozmawiał z mediami i nie udzielał żadnych wywiadów. Spotkał się natomiast z wiernymi, którzy pytali go o postępy w procesie.

Powiedział wówczas, że przygotowany przez niego dokument, zwany positio, zawierający materiały i świadectwa zgromadzone w fazie diecezjalnej procesu, został zaaprobowany przez

relatora wyznaczonego przez Kongregacje spraw kanonizacyjnych i jest w tej chwili w druku. Ks. Oder uważa, że „wobec takiego stanu rzeczy, można mieć nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku” mogłaby odbyć się beatyfikacja Jana Pawła II.

Poproszony o komentarz do podanej przez SIR wypowiedzi postulatora, prefekt Kongregacji Spraw kanonizacyjnych kard. Jose Saraiva Martins stwierdził, że „nie ma podstaw do wysuwania jakichkolwiek prognoz”. Podkreślił, że zapoznanie się przez jego dykasterię z „positio” wymaga czasu. „Oczywiście my wszyscy, a w szczególności ja, pragniemy, aby do beatyfikacji doszło jak najprędzej”, oświadczył purpurat pochodzący z Portugalii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg