Kard. Dziwisz: Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II może być niebawem zakończony

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II może być niebawem zakończony - powiedział w poniedziałek kard. Stanisław Dziwisz.

W rozmowie z dziennikarzami metropolita krakowski stwierdził, że przeniesienie grobu Papieża do bazyliki św. Piotra jest prawdopodobne. O takiej możliwości spekulowały w ostatnich dniach włoskie media.

Kard. Dziwisz ocenia, że wszystkie etapy procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II są zachowane, a sam proces idzie bardzo dobrze i może być niebawem skończony. "Niedawno rozmawiałem z Benedyktem XVI i mówiłem mu: Kraków i diecezja krakowska nie będzie naciskać" – zdradził dziennikarzom. Kardynał podkreślił, że papież będzie wiedział kiedy i w jakim momencie ogłosić beatyfikację Jana Pawła II. "Ufamy w mądrość i asystencję Benedykta XVI" – dodał metropolita krakowski.

Kardynał odniósł się także do doniesień włoskich mediów na temat przeniesienia grobu Jana Pawła II do bazyliki św. Piotra. "Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne ze względu na to, że chcą ułatwić ludziom dostęp do grobu. A niewątpliwie z punktu widzenia teologicznego to jest jakieś podniesienie" – stwierdził. Jego zdaniem, myśl o tym to „niewątpliwie przygotowanie do beatyfikacji czy kanonizacji”.

«« | « | 1 | » | »»