Genewa: Dzień pojednania

Temat pojednania zdominował kolejny dzień Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie. Większą część niedzieli młodzież spędziła w parafiach. W halach targowych odprawiono Mszę św. dla Polaków, którzy na obecnym spotkaniu stanowią najliczniejszą grupę narodowościową.

Niedziela rozpoczęła się nabożeństwami w parafiach. Młodzież czytała kolejny fragment listu przełożonego wspólnoty brata Aloisa. Tematem do dyskusji było pojednanie i przebaczenie.

"Dla mnie przebaczać, to znaczy być miłosiernym. Sakrament spowiedzi jest esencją pojednania, przebaczenia, odpuszczenia win" – mówiła młoda Polka, która do Genewy przyjechała z Lublina. Anna z Warszawy z kolei powiedziała: "Trzeba wiedzieć i myśleć czasem o tym, że jest Ktoś wysoko, kto dał człowiekowi lekcję przebaczenia".

Na spotkania w małych grupach w 160 parafiach Genewy i okolic przyszli mieszkańcy, aby lepiej poznać młodych Europejczyków. Młodzież zwraca uwagę, że w Genewie znalazła czas na rozmowę z drugim człowiekiem. "Cieszę się, że w parafii, gdzie mieszkamy, są przedstawiciele innych narodowości. Mieszkańcy pochodzą nie tylko ze Szwajcarii, ale także z Włoch, Niemiec i Ukrainy. Te spotkania wiele mi dają" – mówi Marcin z Katowic.

W halach targowych o godz. 15.00 rozpoczęła się Msza św. dla Polaków, najliczniejszej grupy narodowościowej na obecnym spotkaniu. Mszy przewodniczył bp Wojciech Polak z Gniezna, który w Genewie reprezentuje episkopat Polski.

Atrakcją spotkania ma być „czat z biskupem”. Młodzież będzie pisać na kartkach różne pytania dotyczące wiary i dojrzewania, a następnie wysłucha odpowiedzi bp. Polaka. "Mamy swoje problemy" – mówią młodzi.

Wieczorem, na zakończenie modlitewnego czuwania, przełożony wspólnoty brat Alois ogłosi miejsce kolejnego europejskiego spotkania młodych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg