Włochy: Dalajlama żałuje, że nie spotka się z papieżem

Włoskie agencje prasowe podały, iż przebywający obecnie w Mediolanie Dalajlama XIV wyraził żal, że nie spotka się z Benedyktem XVI. Duchowy przywódca Tybetańczyków powiedział też, że brakuje mu Jana Pawła II, z którym widział się w sumie aż dziewięć razy.

"Przykro mi, że się z nim nie spotkam" - powiedział Dalajlama. Dodał, że pragnął złożyć wizytę Benedyktowi XVI "z moralnego obowiązku, z szacunku i by go pozdrowić". Przypomniał, że w przeszłości widział się z papieżem Ratzingerem. "Najwidoczniej teraz nie ma czasu lub ma inne obowiązki" - dodał.

Dalajlama z nostalgią w głosie mówił o Janie Pawle II. "Brakuje mi jego i jego determinacji w krzewieniu wartości ludzkich i dialogu między religiami, jak miało to miejsce w Asyżu" - stwierdził. Jego zdaniem, polski papież "był wielki nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale także prywatnie, był to człowiek naprawdę wspaniały, do którego poczułem sympatię od pierwszego spotkania".

Wspominając ubiegłoroczne spotkanie z Benedyktem XVI Dalajlama powiedział, że rozmawiał z nim o potrzebie dialogu wiary i rozumu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama