Papieskim pociągiem na jubileusz

15 listopada przypada setna rocznica śmierci św. Rafała Kalinowskiego. Z tej okazji w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach odbędą się uroczystości, którym przewodniczyć będzie o. Alojzy Aróstegui Gamboa OCD, generał Karmelitów Bosych - napisał Nasz Dziennik.

Podczas Mszy św. jubileuszowej w karmelitańskim sanktuarium Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy otrzyma relikwie św. Rafała Kalinowskiego. Z okazji uroczystości 15 listopada Pociąg Papieski będzie kursował według zmienionego rozkładu jazdy.

W setną rocznicę śmierci św. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach (św. Rafał zmarł w klasztorze Karmelitów Bosych w Wadowicach 15 listopada 1907 roku) odbędzie się uroczysta sesja rady poszerzonej Prowincji Krakowskiej i Warszawskiej Karmelitów Bosych. Jej tematem będzie misyjność. Msza św. jubileuszowa pod przewodnictwem generała Karmelitów Bosych odprawiona zostanie o godz. 17.00. Zgromadzą się na niej przedstawiciele różnych zakonów, osoby konsekrowane. Swoją obecność zapowiedziała delegacja z Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego z Krakowa. Podczas Mszy Świętej nastąpi uroczyste przekazanie relikwii św. Rafała Kalinowskiego dla Krajowego Duszpasterstwa Kolejarzy.

Jak informuje Beata Malec, rzecznik prasowy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie, w dniu uroczystości Pociąg Papieski będzie kursował według zmienionego rozkładu jazdy. Odjazd porannego pociągu z Krakowa do Wadowic o godz. 8.55, przyjazd o 10.20. Odjazd z Wadowic do Krakowa o godz. 12.50, przyjazd do Krakowa o 14.10. Odjazd popołudniowego, dodatkowego kursu Pociągu Papieskiego do Wadowic na uroczystości związane ze 100-leciem śmierci św. Rafała Kalinowskiego będzie z Krakowa Głównego o godz. 14.15, planowany przyjazd do Wadowic o godz. 15.42. Pociąg Papieski w drogę powrotną z Wadowic wyruszy o 19.35, tuż po zakończeniu uroczystości rocznicowych. Przyjazd do Krakowa 20.56. Bilety do nabycia w Punktach Obsługi Podróżnego w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach.

W związku z rocznicą 16 listopada, we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, uroczystą Mszę Świętą odprawi w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach o godz. 16.00 ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Dzień później, 17 bm., w Wadowicach odbędzie się konkurs wiedzy o św. Rafale Kalinowskim.

W najbliższą niedzielę w Czernej nastąpi liturgiczne zakończenie Roku Świętego Rafała Kalinowskiego. Eucharystii o godz. 11.00 w sanktuarium czerneńskim przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama