Przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży oraz wymiana doświadczeń stanowiły też główny cel ogólnokrajowej konferencji australijskich duszpasterzy migrantów.
Dwudniową sesję (29-30 października) zorganizowało Biuro ds. Migrantów i Uchodźców tamtejszego episkopatu. Do udziału w pracach zaproszono także pomocników duszpasterskich. Obok spotkań z biskupami, przedstawicielami rządu i opozycji zorganizowano także specjalistyczne wykłady na temat dialogu międzyreligijnego. Jednym z celów konferencji było zachęcenie ośrodków duszpasterskich migrantów do włączenia się w obchody Światowego Dnia Młodzieży w Sydney.
Kościół w Australii liczy, że świadectwo wiary uczestników Światowego Dnia Młodzieży postawi tamę szerzącej się w tym kraju sekularyzacji. Choć do zlotu młodzieży pozostało jeszcze 9 miesięcy trwają intensywne przygotowania. W spotkaniu w Sydney uczestniczył przewodniczący Papieskiej Rady ds. Laikatu. Przybyło też ok. 200 delegatów z 70 krajów. Jak podkreśla kardynał nominat Stanisław Ryłko z powodu dużej odległości i wysokich cen biletów wciąż nie wiadomo ilu młodych przybędzie do Australii. Pewne jest jednak, że dla wszystkich będzie to wspaniała przygoda duchowa.
„Kościół w Australii widzi w tym Światowym Dniu Młodzieży opatrznościową okazję nie tylko do ewangelizacji młodego pokolenia, ale do duchowego ożywienia i zdynamizowania całej wspólnoty katolickiej, która dotkliwie odczuwa skutki procesu sekularyzacji i erozji wiary” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp. Ryłko. Wskazał, że daje się odczuć w Australii klimat wielkiej nadziei i oczekiwania na rodzaj nowych Zielonych Świąt. Do Zesłania Ducha Świętego nawiązuje zresztą temat Światowego Dnia Młodzieży: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie mi świadkami”.
„Kościół katolicki w Australii jest kościołem mniejszościowym. Na 20 mln mieszkańców tylko 5 mln to katolicy. Jest to więc Kościół żyjący w środowisku wieloetnicznym, wielokulturowym i wielowyznaniowym. Dla młodych będzie to okazja, aby zmierzyć się z niełatwym zadaniem dawania świadectwa wierze w Jezusa Chrystusa w sytuacji społeczeństwa dotkniętego głęboką sekularyzacją. Kościół australijski na to świadectwo wiary młodej i pełnej entuzjazmu bardzo liczy” – powiedział abp Ryłko.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.